Alimenty

Rozwód w rodzinie nigdy nie jest rzeczą łatwą, jednak najbardziej przeżywają go z pewnością dzieci. Ostatecznie zostają one z jednym z rodziców, z drugim natomiast mając raczej ograniczony kontakt. Właśnie wówczas rodzic, który nie zajmuje się potomstwem na co dzień, jest zobowiązany przez sąd do łożenia odpowiedniej kwoty pieniędzy na jego utrzymanie.

Wysokość alimentów jest uzależniona od miesięcznych zarobków danej osoby oraz roszczeń jej byłego partnera czy partnerki. Wszystko robi się oczywiście dla dobra dziecka. Aby poradzić się w sprawie uzyskania pieniędzy na najmłodszych członków rodziny lub otrzymać pomoc przy składania pozwu, warto zgłosić się do kancelarii prawnej.

ali

Jak może pomóc adwokat w sprawach o alimenty?

Osobą, odpowiednią do udzielenia wsparcia w zakresie pozyskiwania środków na utrzymanie dziecka od byłego partnera, jest bez wątpienia adwokat. Pomoże on nie tylko w sformułowaniu pozwu o alimenty, ale również może reprezentować stronę zainteresowaną w sądzie, w trakcie procesu. Wraz ze zmianą sytuacji materialnej osoby zobowiązanej do płacenia alimentów, można też z pomocą specjalisty wystąpić o ich zwiększenie bądź obniżenie.

Alimenty Wrocław – Adwokat Opaliński

Jak każdy adwokat, który podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków, Łukasz Opaliński chce przede wszystkim doprowadzić powierzoną sprawę do końca, rozstrzygając ją na korzyść klienta. Siedziba Kancelarii znajduje się we Wrocławiu i to właśnie tam można przyjść, by porozmawiać na temat alimentów.

Adwokat Łukasz Opaliński jest przygotowany do udzielenia obszernych wyjaśnień w sprawie wszelkich niezrozumiałych kwestii prawnych, a przy tym służy radą przy ustalaniu wysokości alimentów, która jest oczywiście pochodną usprawiedliwionych potrzeb dziecka.KANCELARIA ADWOKACKA
ADWOKAT ŁUKASZ OPALIŃSKI

ul. Grabiszyńska 11/1
53-501 Wrocław (mapa)

tel./fax (71) 75 91 681
tel. kom. 608 073 681

e-mail: kancelaria@opalinski.eu