Jakich porad udziela adwokat?

Jednym z głównych obszarów działania kancelarii adwokackich jest udzielanie klientom porad prawnych. Warto jednak mieć na uwadze, że większość prawników ma określone specjalizacje, dlatego też zanim zgłosimy się do konkretnej kancelarii powinniśmy dowiedzieć się, czy jej mecenasi zajmują się interesującym nas tematem. Poza adwokatami pomoc prawną świadczą też radcy prawni, doradcy prawni, a także –w niepełnym zakresie – notariusze.

Porady prawne udzielane przez adwokatów

Jak wspomniano, zakres usług świadczonych przez adwokatów może się nieco różnić. Działaniom naszej kancelarii prawnej od początku przyświecała jednak idea, by oferować szeroki zakres wykonywanych czynności, w każdym wymiarze polskiego prawa. Wszystko po to, aby klient zgłaszający się do nas miał pewność, że uzyska stosowną pomoc, niezależnie od problemu. Dlatego też zajmujemy się świadczeniem pomocy w obszarze prawa:

  • cywilnego,
  • gospodarczego,
  • administracyjnego,
  • pracy,
  • karnego,
  • rolnego

Dodatkowo proponujemy regularną pomoc w zakresie obsługi prawnej firm, polegającej na reprezentowaniu w sądzie, sporządzaniu i bieżącym nadzorowaniu umów zawieranych z kontrahentami, prowadzeniu negocjacji, a także na regularnym doradztwie.

Porady prawne on-line

Znaczna część nowoczesnych kancelarii prawnych, chcąc umożliwić klientom jak najwygodniejsze korzystanie z doradztwa prawnego, zajmuje się także świadczeniem porad prawnych on-line. Daje to klientom możliwość komfortowego uzyskania pomocy, co jest wygodnym sposobem szczególnie wtedy, gdy nie mają możliwości osobistego kontaktu z prawnikiem bądź zależy im na współpracy z konkretną kancelarią prawną, która znajduje się np. w innej miejscowości. Metoda ta jest jednak nie tylko praktyczna, ale także w pełni godna zaufania, możemy bowiem również liczyć na poufność i rzetelność udzielanych porad prawnych.

Od porady prawnej do współpracy

Porada prawna często stanowi pierwszy krok do nawiązania współpracy pomiędzy klientem a kancelarią adwokacką. Staje się tak wówczas, gdy konkretna sprawa może wymagać np. wejścia na drogę sądową. Wtedy też adwokat zajmuje się prowadzeniem tego typu działań w imieniu klienta.