Prawo rodzinne

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego, należą najczęściej do najbardziej bolesnych spraw. Klienci często szukają adwokata, który kompleksowo poprowadzi trudne i często skomplikowane sprawy o rozwód, podział majątku wspólnego, alimenty, odszkodowania, spadek czy też władzę rodzicielską.

Kancelaria adwokacka Łukasza Opalińskiego specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego. Zapewnia wszechstronne doradztwo i obsługę. Udziela porad prawnych, reprezentuje Klientów w procesach sądowych, przygotowuje wnioski i inne, niezbędne pisma procesowe. Bierze udział w negocjacjach, prowadzi sprawy spadkowe. Kancelaria stara się, aby każdy Klient był zadowolony ze świadczonej pomocy, dlatego do każdej sprawy podchodzi się gruntownie i indywidualnie, ponieważ każdy przypadek jest inny i wymaga innej strategii działania.

Współpracując z prawnikami i kancelariami z innych miast Polski, a także poza granicami kraju, Kancelaria zapewnia wszechstronną pomoc w każdym miejscu w kraju, a także w Europie. Siedziba kancelarii znajduje się we Wrocławiu.

W każdej rodzinie zdarzają się sprawy, które wymagają rozstrzygnięcia na drodze prawnej. Jako że mają one zwykle bardzo zróżnicowany charakter, wymuszają często zupełnie odmienne sposoby postępowania. Niezależnie od tego, z jakim problemem ma się do czynienia, należy podjąć umiejętną i rozważną walkę, która pozwoli dojść do upragnionego celu.

Aby jednak móc zacząć coś robić, konieczna jest chociażby podstawowa wiedza z zakresu prawa. Nieznajomość elementarnych zasad, organizujących jego dany dział, może prowadzić nie tylko do niebezpiecznych w skutkach pomyłek, ale i pominięcia istotnych kwestii ze względu na brak świadomości ich istnienia. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie poproszenie o wsparcie dobrego prawnika.

Dobry adwokat pomoże zrozumieć prawo rodzinne

Najwłaściwszą osobą, która może się zająć każdą tego typu sprawą, będzie adwokat – prawo rodzinne okazuje się zresztą najbardziej popularną dziedziną prawa.

Prawo rodzinne Wrocław – Adwokat Opaliński

Warto mieć na uwadze to, że bardzo duża ilość spraw, która trafia do sądu, jest regulowana przez prawo rodzinne. Obszarem działania Kancelarii adwokata Łukasza Opalińskiego jest Wrocław i tam też zaprasza wszystkich zainteresowanych. Bez problemu odpowie na wszystkie pytania, udzielając porad w zakresie problemów rodzinnych. Adwokat Łukasz Opaliński zawsze stawia na ścisłą współpracę z Klientem.

Najważniejsze jest przecież to, by nie tylko nie popełniać błędów, wynikających z nieznajomości prawa, ale również nie mylić się z powodu niezorientowania w konkretnej sytuacji zainteresowanego.
Prawo rodzinne zajmuje się właśnie sprawami typu rozwód, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem, alimenty.

Najczęstsze sprawy regulowane przez prawo rodzinne

Przy okazji rozwodu, jeśli osoby rozwiązujące małżeństwo mają dzieci, załatwia się też od razu sprawy alimentacyjne. Zwykle zasądza się określoną sumę pieniędzy, którą rodzic nieopiekujący się dzieckiem musi płacić na jego rzecz każdego miesiąca. W przypadku, gdy konieczne jest ustalenie określonej wysokości alimentów, radą zawsze posłuży dobry adwokat. Żadnej decyzji nie należy bowiem podejmować pochopnie.

W prawie rodzinnym ważne miejsce zajmują również sprawy spadkowe. Każda kancelaria, której obszarem działania jest Wrocław, może pomóc w zrozumieniu zawiłej struktury podstępowania spadkowego. Nie każdy spadek jest pożądany, a prawnik ma za zadanie podpowiedzieć, co zrobić, by przez nieuwagę i brak złożenia podpisu w odpowiednim miejscu, mimo wszystko go nie otrzymać. Dobrze też wiedzieć co nieco na temat prawnej strony danego działania, gdy chce się przekazać komuś jednorazową darowiznę, w grę później może wchodzić przecież konieczność zapłaty zachowku. Warto poznać prawne aspekty każdej z dokonywanych czynności prawnych i porozmawiać z profesjonalnym adwokatem, aby na przyszłość nie martwić się z powodu pochopnie podjętych w przeszłości decyzji.KANCELARIA ADWOKACKA
ADWOKAT ŁUKASZ OPALIŃSKI

ul. Grabiszyńska 11/1
53-501 Wrocław (mapa)

tel./fax (71) 75 91 681
tel. kom. 608 073 681

e-mail: kancelaria@opalinski.eu