Alimenty

Rozwód to traumatyczne wydarzenie dla każdego członka rodziny. Jednakże najbardziej przeżywają go dzieci. Najczęściej od tej chwili zostają one z jednym z rodziców, a tym samym kontakt z drugim rodzicem mają mniej lub bardziej ograniczony. I to właśnie rodzic, który na co dzień nie zajmuje się swoim potomstwem, zostaje zobowiązany przez sąd do łożenia odpowiedniej miesięcznej kwoty na utrzymanie dziecka lub dzieci.

Wysokość alimentów każdorazowo jest ustalana indywidualnie. Zależy od kilku zmiennych, do których należą usprawiedliwione potrzeby dziecka, zarobki rodzica, który ma płacić alimenty oraz oczekiwania byłego partnera lub partnerki. Jednakże wartością nadrzędną zawsze musi być dobro dziecka.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Jak może pomóc adwokat w sprawach o alimenty?

Pomoc doświadczonego adwokata przyda się w skutecznym uzyskaniu satysfakcjonującego wyroku w zakresie alimentów. Prawnik pomoże w profesjonalnym przygotowaniu pozwu i będzie reprezentować stronę w trakcie postępowania sądowego. Należy również pamiętać, że alimenty nie są zasądzone raz na zawsze. Jeśli bowiem zmieni się sytuacja materialna osoby, która jest zobowiązana do ich płacenia, to w każdej chwili można wystąpić zarówno i podwyższenie, jak i obniżenie alimentów. W tej sytuacji również przyda się fachowa pomoc naszej Kancelarii adwokackiej.

Alimenty Wrocław – Adwokat Opaliński

Jak każdy adwokat, który podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków, Łukasz Opaliński chce przede wszystkim doprowadzić powierzoną sprawę do końca, rozstrzygając ją na korzyść klienta. Siedziba Kancelarii znajduje się we Wrocławiu i to właśnie tam można przyjść, by porozmawiać na temat alimentów.

Adwokat Łukasz Opaliński jest przygotowany do udzielenia obszernych wyjaśnień w sprawie wszelkich niezrozumiałych kwestii prawnych, a przy tym służy radą przy ustalaniu wysokości alimentów, która jest oczywiście pochodną usprawiedliwionych potrzeb dziecka.



KANCELARIA ADWOKACKA
ADWOKAT ŁUKASZ OPALIŃSKI

ul. Grabiszyńska 11/1
53-501 Wrocław (mapa)

tel./fax (71) 75 91 681
tel. kom. 608 073 681

e-mail: kancelaria@opalinski.eu