Prawo rodzinne

Prawo rodzinne reguluje głównie sprawy o rozwód, alimenty, władzę rodzicielską, podział majątku wspólnego, jak i postępowania spadkowe. Często są to sytuacje niezwykle bolesne i skomplikowane. Kancelaria adwokacka Łukasz Opalińskiego specjalizuje się w sprawach będących w zakresie prawa rodzinnego. Zapewnia wszechstronne doradztwo oraz obsługę. Nie tylko udziela porad prawnych, ale również przygotowuje wnioski, pisma procesowe, uczestniczy w negocjacjach i reprezentuje swoich Klientów na salach sądowych. Do każdej sprawy podchodzi indywidualnie, ponieważ zdaje sobie sprawę, że każdy przypadek jest inny i w związku z tym wymaga innej strategii postępowania. Siedziba Kancelarii znajduje się we Wrocławiu jednakże dzięki bieżącej współpracy z prawnikami z kraju oraz zagranicy Kancelaria jest w stanie zapewnić niezbędną pomoc nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Europy.

Dlaczego warto mieć adwokata?

Sprawy wymagające rozstrzygnięcia na drodze prawnej zdarzają się w niejednym polskim domu. Aby przystąpić do rozwiązania konkretnego problemu z zakresu prawa rodzinnego należy, mieć, chociaż podstawową wiedzę w tej dziedzinie. Nieznajomość elementarnych zasad organizujących dany dział prawny może prowadzić do niebezpiecznych w skutkach pomyłek oraz pominięcia istotnych kwestii ze względu na brak świadomości ich istnienia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonym prawnikiem, który po dogłębnej analizie sprawy wybierze najkorzystniejszy dla Klienta sposób postępowania. Tylko zaplanowana, umiejętna i rozważna walka może dać upragniony skutek. Warto o tym pamiętać.

Najczęstsze sprawy regulowane przez prawo rodzinne

Jeśli rozwodząca się para ma dzieci, to konieczne jest uregulowanie spraw alimentacyjnych. Najczęściej zasądza się określoną sumę pieniędzy, którą co miesiąc płaci rodzic nieopiekujący się dzieckiem na jego rzecz. W sprawie określenia wysokości alimentów warto poradzić się doświadczonego adwokata.

Innym rodzajem spraw w zakresie prawa rodzinnego są sprawy spadkowe. Kancelaria prawna czuwa nad całością procesu przyjęcia lub odrzucenia spadku. Wszystko po to, aby Klient przez pochopną decyzję lub podpis złożony nie w tym miejscu nie przekreślił swojej szansy na pozytywne załatwienie sprawy. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju darowiznami i ewentualną koniecznością późniejszej zapłaty zachowku. W tym przypadku lepiej wcześniej porozmawiać z prawnikiem niż później niwelować szkody pochopnie podjętych decyzji lub działań.KANCELARIA ADWOKACKA
ADWOKAT ŁUKASZ OPALIŃSKI

ul. Grabiszyńska 11/1
53-501 Wrocław (mapa)

tel./fax (71) 75 91 681
tel. kom. 608 073 681

e-mail: kancelaria@opalinski.eu